Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästare genom tiderna


 

2019

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

 --

 --

 

 

Kat C

-- 

 --

 

 

Kat D

 Olivia Johnsson

 Sparbanken Tanums Caramia

 

 

Häst

 Minna Danielsson

 Contraz Q

   

2018

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

 

 

 

 

Kat C

 

 

 

 

Kat D

 

 

 

 

Häst

 

 

 

 

2017

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

 --

 --

 --

 --

Kat C

-- 

 --

 Elin Andersson

 Lidens Baronesse

Kat D

 Yasmin Ladenström

 Greased Lightning

 Mathilda Konradsson

 Banjer

Häst

 

 

 Sanna Stenlund

 Devine

2016

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

 --

 --

 --

 --

Kat C

 Linnea Carlsson

 Zonette

 Elin Andersson

Ronja

Kat D

 Alva Markander

 Gustav

 Mathilda Konradsson

Banjer

Häst

Ebba Juliusson

 Roy

Erica Molin

Honeymoon

2015

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

 --

 --

 --

 --

Kat C

 Linnea Carlsson

 Zonette

-- 

 --

Kat D

 Ella Schwyzer

 Gustav

 Sanna Stenlund

Daylight Power

Häst

 Josefine Carlsson

 Conny

 Sanna Stenlund

Amilton 

2014

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

Märta Hamon

Prinsen

Maja Jonasson

Ipsylon van het Zwarteinde

Kat C

Natasha Norgren

Zonette

Vilma Gånedahl-Gagner

Camaro

Kat D

Josefine Carlsson

Zoranda

Sanna Stenlund

Daylight Power

Häst

- - -

 

Emma Liljenberg

Najomi

2013

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

Linnea Carlsson

Lindholm´s Dido

Linnea Carlsson

Foxy Lady

Kat C

Klara Nilsdotter

Mirrondales Mireille

Vilma Gånedahl-Gagner

Bakkedal's Ná Me

Kat D

Lisa Zachau

Fizz Ox

Evelina Hermansson

Brian

Häst

Felizia Brahm

Edelweiss

Karolina Stenfeldt

Fred Astaire

2012

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

Io Schacht

Kelly Brovn

- - -

- - -

Kat C

Mirja de Bruin

Pretty Woman

Mirja de Bruin

Pretty Woman

Kat D

Josefine Carlsson

Zoranda

Annika Davidsson

Vincent

Häst

Anna Karlsson

Electra v/d Watering

Elinor Östlin Flod

Pikachu

2011

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

Moa Eckerlöv

Tibbie

 - - -

 - - -

Kat C

Elin Karlsson

Kantje's Possibility

Vilma Gånedahl-Gagner

Bakkedal's Ná Me

Kat D

Lisa Zachau

Fizz Ox

Annika Davidsson

Vincent

Häst

Felizia Brahm

Electra v/d Watering

Anette Carlsson

Castelli

 

 

 

2010

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

Vilma Nilsdotter

Blondie

 - - -

 - - -

Kat C

Sanna Olsson

Breezer Flight

Sanna Olsson

Breezer Flight

Kat D

Theres Johansson

Guidam

Annika Davidsson

Vincent

Häst

Emil Borg

Lord

Anette Carlsson

Castelli

2009

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

Klara Nilsdotter

Blondie

 - - -

 - - -

Kat C

Mirja De Bruin

Rozetta

 - - -

 - - -

Kat D

Annika Davidsson

Vincent

 - - -

 - - -

Häst

Dennis Borg

Perduc

Anna Aronsson

Nike-Pegasus

 

2008

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

Ida Cederberg

Astor

Sanna Olsson

Flame

Kat C

Mirja De Bruin

Rozetta

Sanna Olsson

Kantjes Possibility

Kat D

Lisa Alfredsson

El Viyco

Amanda Larsson

Kulltorps Attack

Häst

Sara Ek

Andora

Anna Aronsson

Nike-Pegasus

 

2007

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

Ebba Aronsson

Blondie

Ebba Aronsson

Blondie

Kat C

Hanna Cederberg

Sweet Daffodile

Emelie Lundh

Cornette

Kat D

Theres Johansson

Guidam

Jessika Ung

Castle Bar

Häst

Ylva Hagsköld

Cassiopeja

Marie Hansson

Cool Bury

2006

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

Ebba Aronsson

Blondie

Ebba Aronsson

Blondie

Kat C

Emelie Lundh

Cornette

- - -

- - -

Kat D

Jessika Ung

Castle Bar

Lina Gunnarsson

El Viyco

Häst

Jennie Hallqvist

Cassiopeja

Anna Björnsdotter

Bonnski

2005

 

Hoppning

Dressyr

Kat B

Ebba Aronsson

Blondie

Ebba Aronsson

Blondie

Kat C

Emelie Lundh

Cornette

Amanda Alexandersson

Swift Princess

Kat D

Lina Gunnarsson

El Viyco

Lina Gunnarsson

El Viyco

Häst

Sofia Dahlström

Cassiopeja

Linda Gustavsson

Elastic

 

 

 

2004

Dressyr

Lektionsekipage

 

Privatekipage

 

Kat B

 ?

 ?

Linn Kihlstrand

Cookie

Kat C

 ?

 ?

Patricia Plegas

Nimble

Kat D

 ?

 ?

Lina Gunnarsson

El Viyco

Häst

 ?

 ?

Lotta Aronsson

Lucky

Hoppning

Lektionsekipage

 

Privatekipage

 

Kat B

Daniel Hansson

Pigallo

Anne Sollie

Amaazing Daizy

Kat C

Erika Wetterlind

Cornette

Patricia Plegas

Nimble

Kat D

 ?

 ?

Lina Gunnarsson

El Viyco

Häst

Angelica Cederberg

Cassiopeja

Kajsa Karlsson

Guitarr Man

2003

Dressyr

Lektionsekipage

 

Privatekipage

 

Kat B

 ?

 ?

Jessika Ung

Caballo

Kat C

 ?

 ?

Elin Solli

Firefly

Kat D

 ?

 ?

Lina Gunnarsson

El Viyco

Häst

Kristin Ulfstad

Napoleon

Linda Gustavsson

Elastic

Hoppning

Lektionsekipage

 

Privatekipage

 

Kat B

 ?

 ?

Anne Solli

Amazing Daisy

Kat C

Denise Karlsson

Cornette

Elin Solli

Firefly

Kat D

 ?

 ?

Lina Gunnarsson

El Viyco

Häst

Kristin Ulfstad

Napoleon

Tora Gustavsson

Otto Maggio

 

 

 

Kat A

Hoppning

 

Dressyr

 

2002

 

 

 

 

2001

 

 

 

 

2000

 

 

 

 

1999

 

 

 

 

1998

 

 

 

 

1997

 

 

 

 

1996

 

 

 

 

1995

 

 

 

 

1994

 

 

 

 

1993

 

 

 

 

1992

 

 

 

 

1991

Elin Hansson

David Crocket

 

 

1990

Elin Hansson

David Crocket

 

 

1989

Elin Hansson

David Crocket

 

 

1988

 

 

 

 

1987

 

 

 

 

1986

 

 

 

 

1985

 

 

 

 

1984

 

 

 

 

1983

 

 

 

 

1982

 

 

 

 

1981

 

 

 

 

1980

 

 

 

 

1979

 

 

 

 

 

 

 

Kat B

Hoppning

 

Dressyr

 

2002

Dennis Borg

Rufus

 

 

2001

Linn Kihlstrand

Cookie

 

 

2000

Linn Kihlstrand

Cookie

 

 

1999

Linn Kihlstrand

Cookie

 

 

1998

Dennis Borg

Rufus

 

 

Anna Allebring

High Moon

Anna Allebring

High Moon

1997

Anna Allebring

High Moon

Anna Allebring

High Moon

1996

Sara Hansson

Cederlunds Estelle

Anna Allebring

High Moon

1995

Anna Karlsson

Mascot

 

 

1994

Sara Hansson

Cederlunds Estelle

 

 

1993

Elin Hognert

Lill-Klas

 

 

1992

Elin Hansson

Estelle

 

 

1991

Carina Johansson

Bramle Mavis

 

 

1990

Carina Johansson

Bramle Mavis

 

 

1989

Eva Olsson

Mascot

 

 

1988

Marina Karlsson

Mascot

 

 

1987

Marina Karlsson

Mascot

 

 

1986

Annelie Karlsson

Mascot

 

 

1985

Amanda Tollesson

Mitzy

 

 

1984

Ann Iberius Orre

Bramble Mavis

 

 

1983

Monika Eriksson

Mascot

 

 

1982

Dag Albert

Mascot

 

 

1981

 

 

 

 

1980

Regina Karlsson

Freddy

 

 

1979

Annika Gustafsson

Fanfar Z

 

 

 

 

 

Kat C

Hoppning

 

Dressyr

 

2002

Edith Gustavsson

Maverick

Edith Gustavsson

Maverick

2001

 

 

Edith Gustavsson

Maverick

2000

 

 

Anna Allebring

Mac Spot

1999

Malin Andersson

Mandel

 

 

1998

Sara Hansson

Chezz

Elin Hognert

Zantos

1997

Sara Karlsson

Carioca

 

 

1996

Alva Strage

Afrodite

 

 

1995

Maria Allebring

Merry Memory

 

 

1994

Maria Allebring

Merry Memory

 

 

1993

Maria Andersson

Lizzita

 

 

1992

Maria Allebring

Merry Memory

 

 

1991

Anna Rindebäck

The Saint

 

 

1990

Karolina Stenfeldt

Pajazzo

 

 

1989

Karolina Stenfeldt

Pajazzo

 

 

1988

Karolina Stenfeldt

Pajazzo

 

 

1987

Maria Karlsson

Bronzona

 

 

1986

Maria Hansson

Storred Blinne

 

 

1985

Karl-Johan Sörgren

The Saint

 

 

1984

Susanne Knutsson

Pepsi

 

 

1983

Ann Iberius Orre

Quick Silver

 

 

1982

Petra Möllebrandt

Liluette

 

 

1981

 

 

 

 

1980

Susanne Juliusson

Philur

 

 

1979

Magdalena Johansson

Salvador

 

 

 

 

 

Kat D

Hoppning

 

Dressyr

 

2002

Kristine Ulfstad

Prästgårdens Milton

 

 

2001

Marielle Karlsson

Calypso

 

 

2000

Emmy Hultgren

MacJack

 

 

1999

Julia Kofoed-Hansson

Oskar

 

 

1998

Maria Allebring

Betty Boop

 Elin Hognert

Zaron

1997

Lenita Alfredsson

Marabou

 

 

1996

Elin Hansson

Brolötens Fendi

 

 

1995

Johanna Mentzer

Caritza

 

 

1994

Karolina Stenfeldt

Tip Top Shamrock

 

 

1993

Elin Hansson

Brolötens Fendi

 

 

1992

Johanna Mentzer

Munther

 

 

1991

Susanne Lindberg

Mr Frej

 

 

1990

Maria Hansson

Mooney

 

 

1989

Susanne Lindberg

Mr Frej

 

 

1988

Viktoria Mentzer

T.Tinto Maria

 

 

1987

Charlotte Husberg

Klar Wonder

 

 

1986

Charlotte Husberg

Klar Wonder

 

 

1985

Agneta Börjesson

Mimie

 

 

1984

Agneta Börjesson

Mimie

 

 

1983

Britt-Marie Stensson

Angelique

 

 

1982

Karin Martinsson

Lucky Boy

 

 

1981

- - -

- - -

 

 

1980

Lotta Lundgren

Lucky Boy

 

 

1979

Marion Bjelkne

Penny

 

 

 

 

 

Häst

Hoppning

 

Dressyr

 

2002

Sofia Bergman

King Midas

Elin Hansson

Höjtofts Chivas

2001

Karolina Stenfeldt

Sedges Midnight Carmer

Karolina Stenfeldt

Helena Rubenstein

2000

 

 

 

 

1999

Anna Karlsson

Vega

 

 

1998

Karolina Stenfeldt

Diba

Karolina Stenfeldt

Diba

1997

 

 

 

 

1996

 

 

Diana Johansson

Gilda

1995

Annie Johansson

Vega

 

 

1994

 

 

Marléne Allebring

Vega

1993

 

 

Marléne Allebring

Divina

1992

Ulla Tollesson

Nanette

Marléne Allebring

Hugo

1991

Sofia Bergman

Charlie

Ulla Tollesson

Nanette

1990

Sofia Bergman

Charlie

Pernilla Tollesson

Nanette

1989

Pernilla Tollesson

Nanette

Ulla Tollesson

Nanette

1988

Ulrika Gånedal

Rockette

 

 

1987

Kerstin Stenfeldt

Daphne

M Stensson
I Haglund

Dicerona
Sorina

1986

Cecilie Nilsson

Dayari

 

 

1985

Pia Brahm

Scirrocco

 

 

1984

Yvonne Carlsson

Carello

 

 

1983

Ingela Andersson

Chulie

 

 

1982

Ingela Andersson

Chulie

 

 

1981

 

 

 

 

1980

 

 

 

 

1979

Ingela Andersson

Chulie

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 14 APR 2020 16:11 Skribent: Frida Drottheden

Postadress:
Tanums RK - Ridsport
Grebbestadsvägen 2
45791 Tanumshede

Kontakt:
Tel: 052529297
E-post: This is a mailto link

Se all info